Sposoby na przyspieszenie wzrostu rzęs

Rzęsy charakteryzują się specyficznym tempem wzrostu, który dla każdego człowieka jest inny. Kiedy mówimy o ich szybszym wzroście, nie mamy na myśli szybkiego, gwałtownego przyrostu. Chodzi raczej o zachowanie normalnego tempa. Dlatego tak ważne jest, żeby go nie zakłócać poprzez uszkadzanie delikatnych włosków.

Przyrost rzęs wynosi zaledwie kilka milimetrów.

Nie możemy oczekiwać, że z dnia na dzień zmienią się ze słabych i krótkich w długie i piękne. Należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ pierwsze efekty zobaczymy dopiero po kilku tygodniach.

dlugie-rzesy

Zmyj makijaż przed snem

Nie idź spać z makijażem na twarzy. Nieważne jak bardzo zmęczona jesteś po długim i ciężkim dniu, wygospodaruj dla siebie kilka minut, by zmyć makijaż. Jeśli używasz ciężkich produktów do malowania oczu, wybierz specjalny płyn do zmywania tego typu kosmetyków.
Olej kokosowy jest jednym z najlepszych naturalnych produktów do demakijażu. Nawet jeśli używasz kupionego żelu, nałóż na twarz odrobinę oleju kokosowego zaraz przed pójściem spać.

Wytrzymaj kilka dni bez makijażu

W tym czasie używaj preparatu do rzęs, Revitalash jest jednym z najlepszych.Pozwól twojej skórze odpocząć od makijażu. Nawet jeśli nie masz problemu ze wzrostem rzęs, a ich długość cię zadowala, spróbuj się nie malować przez dzień lub dwa. Możesz być zaskoczona efektami. Regularne nakładanie makijażu, zwłaszcza używanie eyelineru i maskary niszczy nie tylko skórę, ale i rzęsy, tym samym zakłócając proces ich wzrostu.. Jaka jest cena Revitalash dowiesz się na stronie producenta.

Użyj kostek lodu lub zrób oczom lodową kąpiel

Możesz ten sposób stosować regularnie, żeby uśmierzyć ból i zrelaksować oczy. Ich podrażnienie I infekcje niszczą rzęsy. Aby temu zapobiec, połóż na oczach kostki lodu zawinięte w ręcznik. Możesz też wrzucić lód do miski z wodą i zanurzyć w niej twarz na kilka sekund.

Nie używaj wodoodpornej maskarypiekne-oko

Pierwotnie stosuje się maskarę w celu podkreślenia rozmiarów rzęs. Wodoodporna maskara jest uwielbiana przez wszystkie kobiety, które chcą, by ich makijaż pozostawał w idealnym stanie na długo. Kosmetyk ten jednak pozbawia rzęsy ich naturalnego nawilżacza, usuwając z ich powierzchni naturalne olejki. Niszczy to rzęsy oraz zaburza ich cykl wzrostu.

Powiedz „nie” sztucznym rzęsom

Podobnie jak maskara, sztuczne rzęsy mają przyciągać spojrzenia innych do naszych oczu. Rzęsy te są przyklejane do linii naszych naturalnych rzęs. Kiedy nosimy je zbyt długo, uszkadzają one delikatne włoski i prowadzą do ich uszkodzeń. Ponadto, mogą zaburzać ich naturalny proces wzrostowy.
Jeśli starasz się przyspieszyć wzrost rzęs, pamiętaj: nie noś sztucznych rzęs!

Kilka dodatkowych rad dla zapuszczających rzęsy

• Oczy są niezwykle delikatne i wrażliwe. Nie możesz stawiać swojego wyglądu ponad własne zdrowie. Jeśli podczas stosowania któregokolwiek z wymienionych sposobów poczujesz dyskomfort, natychmiast przestań. Jeśli ból będzie się pogłębiał, udaj się do lekarza.
Jeśli masz jakiekolwiek problemy z oczami albo nosisz szkła kontaktowe, bądź szczególnie ostrożna przy testowaniu powyższych rad.
• Regularne używanie olejków na rzęsy może sprawić, że twoje oczy lekko spuchną, a pod nimi pojawią się ciemne plamki. Jest to chwilowe i po pewnym czasie powinno zniknąć. Jednak dla własnego bezpieczeństwa aplikuj tylko odrobinę olejku i pamiętaj, żeby potem umyć dłonie i oczy.
• Nie stosuj żadnych środków do przedłużania rzęs, które są aplikowane do środka oczu. Może to powodować podrażnienie. Jeśli jednak je stosujesz, po zaaplikowaniu zamknij oczy i pozwól im odpocząć.
Prawidłowa pielęgnacja rzęs, traktowanie ich z należytą delikatnością i ostrożnością oraz zapewnienie im wszystkich niezbędnych składników odżywczych to jedyny sposób, by móc cieszyć się grubymi, mocnymi i długimi rzęsami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *